Pitch Schifter blog o metalu

Pitch Shifter jest jednym z tych zespołów, który bardzo sobie cenię. Grają już ponad 25 lat, nagrali 6 dużych płyt, kilka Epek i całą masę singli. Ich muzyka to połączenie Industrialnego metalu z rockiem i szeroko pojętą muzyka elektroniczną. Od początku istnienia zespołem dowodzą dwaj bracia: Mark Clayden i J.S. Clayden. W 1991 roku wydają debiutancki album „Industrial” i zaczęło się. Muzyka na tym albumie to połączenie ciężkich gitar, mechanicznych, zimnych sampli i fabrycznych odgłosów. Jest mrocznie i dusznie i to mi pasi.

Pitch Schifter blog metalowy

Pitch Shifter z płyty na płyty dojrzewa, rozwija się, nabiera ogłady muzycznej, a potwierdza to Ep „Submit” (dla mnie najlepsze ich wydawnictwo). Na tej epce znajdziemy wszystko co najlepsze w Pitch Shifter, jest drapieżnie, ciężko i masywnie. Wokalista też nie pozostaje w tyle i idealnie swoim niskim growlem wpasowuje się w fabryczny klimat. I tak mogli by już grać do końca swoich dni. Ale kto się nie rozwija ten stoi w miejscu. W 1993 r wychodzi „Desensitized”, płyta już nieco łagodniejsza i przystępniejsza w odbiorze, ale zimny klimat i rozpoznawalny styl P.S. pozostał. Na „Infotaiment” brzmienie zostało nieco wygładzone, utwory stały się bardziej „przebojowe” (choć ni cholery nie pasuje mi to słowo do muzyki P.S.) i kapela zyskała ogólnoświatowy rozgłos.

Niestety  następne płyty („www.pitchshifter.com”, „Deviant” i „PSI” ) szły w bardziej komercyjnym kierunku. Całe szczęście, że nie jest to taka typowa papka, którą można usłyszeć w popularnych rozgłośniach radiowych. Pitch Shifter zachował twarz i serwuje nam mieszankę rocka i industrialu w lekkostrawnym sosie. Miło i przyjemnie się tego słucha, a i nóżka do taktu przytupie czasami od niechcenia. Jest znośnie, wiec zachęcam do zapoznania się z ich twórczością, ale mając na szczególnym względzie ich pierwsze dokonania.

Watch this video on YouTube.

Watch this video on YouTube.

Watch this video on YouTube.

Watch this video on YouTube.

 

foto: metal-archives.com