ISON "Inner - Space" recenzja płyty - blog o muzyce alternatywnej

ISON to szwedzki duet z Stenungsund, który powstał w 2015 r. Tworzą go Daniel Ęnghede (Crippled Black Phoenix, Hearts of Black Science) i Heike Langhans (Draconian). Dziś kilka słów o ich debiutanckim albumie „Inner – Space”, który ukazał się jakiś czas temu.

Na płycie znalazło się osiem bardzo spokojnych kompozycji, które idealnie ukołyszą nas do snu 🙂 Ale do rzeczy. Muzyka, jaką serwuje nam ISON, to połączenie klawiszowych pasaży z delikatnym podkładem perkusyjnym, które w wraz z anielskim głosem Heike dają nam dźwięki idealne do rozmyślań czy medytacji. Tutaj nikt się nie spieszy, wszystko płynie powolutku nabierając odpowiednich kształtów. Słowo, jakie mi się rzuca na usta od samego początku to: PRZESTRZEŃ, która tutaj nie ma granic.

„Inner – Space” to godzinna podróż po wszechświecie i jak dla mnie mogłaby nie mieć końca. Płyta idealna by się wyciszyć, odpocząć i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Ja wsiąknąłem na dobre w te dźwięki i cieszę się, że do czasu do czasu docierają do mnie TAKIE płyty (dzięki Szczepan za polecenie).

Zapraszam na podróż.