Ennorath "Fratricidal" recenzje płyt metalowych, blog metala

Dostałem ostatnio promówkę z jednym utworem, to co nieco o niej napiszę. Ennorath to zespół z Krakowa, który wykonuje muzykę spod znaku Symphonic Death Metal (tak przynajmniej wyguglałem w sieci). Na swoim koncie posiadają już duży album „Arcans of Modern Hero”, który ukazał się pięć lat temu. Niestety nie pamiętam bym go gdzieś słyszał. Natomiast utwór „Fratricidal”  jest zapowiedzią nowego albumu „The Virtuous Villainy”, którym pewnie za jakiś czas kapela nas uraczy. 

Co do warstwy muzycznej, to całość kręci się w okolicach groove metalu. Death metalu raczej jest tutaj jak na lekarstwo. Podoba mi się głos Aśki, jest taki chropowaty z odrobiną jadu i agresji. Sekcja poprawna, z motorycznym riffem prze do przodu, więc wszystko hula jak trzeba. Nic więcej nie będę tutaj wymyślał, bo i nie ma o czym. Jedyne co mnie drażni to sample. Na początku myślałem, że płyta jest wadliwa, bo trzask, który pojawia się w kilku momentach po prostu drażni ucho. Nie mam nic przeciwko samplom, ale tutaj patent kompletnie nietrafiony.

I taka rada na przyszłość – nie bójcie się swojej twórczości i przysyłajcie mi trochę więcej materiału, bo niestety po takiej skąpej porcji muzyki człowiek ma ostry niedosyt. A jak mawiali starzy Indianie: apetyt rośnie w miarę jedzenia 🙂