Dawno nie pisałem nic na Piance, a powód jest jeden – chroniczny brak czasu. Junior rośnie i potrzebuje zwiększonej dawki rodzicielskiej opieki. Doba jest za krótka, żeby to wszystko ogarnąć. A gdzie jeszcze recenzje płyt, które leżą na półce i zbierają kurz? Człowiek nie ma czasu na solidne przesłuchanie, temat zostaje ledwie liźnięty i płyta przelatuje jak woda w kiblu 😉 Jednym uchem wpada drugim wypada… i jak tu żyć 😉

A tyle ostatnio ciekawych płyt z dobrą muzą się ukazało, na ten przykład nowy Sadist czy Kvelertak. Ech, po marudziłem i na tym  temat się kończy. Dziś  kilka słów o nowych piwach rzec chciałbym, więc  zakasam rękawy i do roboty.

blog o piwie piwa polskie

Ostatnimi czasy Browar Staropolski (zresztą jeden z moich faworytów na krajowym rynku) wypuścił kilka nowinek na zbliżające się upalne dni. Kultowe jasne jest piwem otwartej fermentacji, które jest produkowane według staropolskiej receptury. Bardzo delikatne i orzeźwiające. Ekstrakt 11 %. Alk. 5,2 %. No i ta etykieta żywcem wyjęta z lat 70-tych. Natomiast Pszenica Staropolska to typowy pszeniczniak górnej fermentacji w stylu bawarskim. Naturalnie mętne i delikatne w smaku, a to dzięki dużej zawartości słodu pszenicznego. W smaku wyczuwalne aromaty przyprawowo-owocowe. Piwo uwarzone na podstawie receptury domowego piwowara F. Paprockiego. Alk. 5,2 %.

Pomorskie to tradycyjne piwo niefiltrowane dolnej fermentacji z intensywną goryczką szlachetnego chmielu. Warzone jest w legendarnym browarze Z. Anstadta więc tradycja zobowiązuje. Alk. 5,5 %. Kolejne piwa z tego browaru można uznać  za ciekawostki. Jedną z nich jest Piwo bez soku czyli męski lager serii BESTBIR. Już sam slogan na kontretykiecie mówi nam wszystko, że to jest piwo dla ludzi z poczuciem humoru. I coś w tym jest, bo na etykiecie szczerzy zęby wesoły brodacz trzymając na widelcu pęto kiełbachy, a w ręku dzierży kufelek piwka ociekający gęstą pianą. Pod obrazkiem widnieje napis „Nie przesadź z ilością”. A więc trza się mieć na baczności z tym męskim lagerem 😉 Alk. 6,1 %.

piwa świata piwka polskie blog o piwie o alkoholach

Podobnym piwem jest BIG CYC czyli cudny zapach, smak, pszenica oto piwo jest Big Cyca. Klaun i prześmiewca Skiba i jego komanda. Big Beer Pszenica Antypodów to połączenie lekkości i orzeźwienia stylu American Wheat z aromatami nowozelandzkich odmian chmielu. Alk.5,0%. I na koniec Jasne Pełne, świetny skład, z piwem dzisiaj lepszy świat! Otwórz serce, otwórz oczy, płyn do gardła sam się wtoczy. Pije rockman i zakonnica, bo wszystkich zachwyca piwo Big Cyca! To śpiewałem ja Jarząbek 🙂 Alk.6,2 % .

To na dziś tyle. Miłego weekendu!!!