Miałem już nie pisać o nowych browarach, ponieważ po prostu przestałem je ogarniać 🙂 Dziś zrobię wyjątek, bo jak na horyzoncie pojawia się coś z mojego podwórka, to chciał nie chciał – koniecznie muszę to zrobić.

Browar Odrzański to dość młody browar z Nowej Soli, który założył doświadczony piwowar domowy Krzysztof Czechanowski. Swoje piwa warzy w kilku browarach, a ja dziś napiszę kilka słów o Viadrusie, Rusałce i Bosmanie.

Browar Odrzański piwo rzemieslnicze, blog o piwie kraftowym

Na początek Viadrus, czyli dobry duch browaru. Piwko typu Pils, które zostało uwarzone ze słodu jęczmiennego pilzeńskiego i Caramel Pils oraz chmieli Tradition i Iunga. Kolor bursztynowy, z obfitą pianką, która dość szybko opada. Piwo jest bardzo orzeźwiające i doskonale gasi pragnienie, więc na upały w sam raz. Jeden z lepszych pilsów, jakie ostatnio próbowałem. Ekstrakt 12, alk. 4,5%.

Browar Odrzański piwo rzemieslnicze, blog o piwie kraftowym

Rusałka to American Wheat z mocnym akcentem cytrusowym (chmiele Mosaic i Citra). W smaku bardzo rześkie i delikatne. Specjalnie nie gustuję w „pszeniczniakach”, ale przyznam, że to bardzo dobra propozycja. Ekstrakt 12, alk. 4,5%.

Browar Odrzański piwo rzemieslnicze, blog o piwie kraftowym

I na zakończenie Bosman Aipa, czyli piwko w stylu American Ipa z wyraźną goryczką i owocowym aromatem. Powiem, że jak dla mnie to najsłabsze piwko z całej tej trójki. Ekstrakt 16,5, alk.6,5%.

Ogólnie piwka bardzo mi podeszły, więc zachęcam do spróbowania.

Wszystkie piwa zostały wyprodukowane przez Browar Profesja z Wrocławia.